Întrebare recomandată | Noob2018 a întrebat:

Daca am picat traseul dupa cat timp ma pot repograma sa il dau din nou?

10 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te poti reprograma dupa 15 zile calendaristice libere de la data probei practice. Pana la data sustinerii probei va trebui sa mai faci cel putin 6 ore de conducere si sa ai la dosar adeverinta ca le-ai facut.

| Raul2802 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Chestia cu 15 zile lucratoare este valabila doar pentru cei care pica la proba teoretica(sala). La oras(traseu) te poti reprograma dupa ce faci cele 3 sedinte obligatorii.Eu am luat orasul din a doua incercare.Prima data am dat intr-o zi de joi, iar in urmatoare saptamana, tot joi am fost si m-am reprogramat, puteam merge si mai repede insa n-am avut timp

| Noob2018 explică (pentru Raul2802):

Si cat a durat pana ai dat din nou?

| Sergiu_Done_1988 a răspuns (pentru Raul2802):

Salut ma poti ajuta si pe mine. Am vazut raspunsul tau si am o nelamurire azi am picat traseul si nu stiu sincerul adevar. In ceea ce ai precizat daca eu de luni. Marti miercuri merg sa fac acele ore suplimentare. Cand voi da orasul din nou parerile sunt inpartite ai putea sa ma lamuresti in aceasta privință?

| Raul2802 a răspuns (pentru Sergiu_Done_1988):

Daca tu azi ai picat, dupa ce faci cele 3 ore obligatorii poti merge oricand sa te reprogramezi...Acele 3 ore suplimentare le poti face si in aceeasi zi cu pauza de 2 ore intre sedinte...

| Violleta2022 a răspuns:

Reprogramarea se poate face DUPA 15 zile, ca sa ai timp sa inveti si s ate pregatesti.
De dat din nnou,,, probabil in 1-2 luni, daca te reporgramezi peste 2 saptamani abia, posibil este in 30-60zile de acum inainte, depinzand cat de aglomerati sunt si daca carosabilul permite efectuarea probelor de traseu (sa nu fie zapada sau gheata pe jos, ca se amana traseul).

| Roxana666667 a răspuns:

Pana la urma ce ai facut cu reprogramarea?

| BugaGabriela a răspuns:

Di păcate am picat traseul dupa cat timp pot sa ma reprogramez astăzi am picat traseul a doua ora

| Alexandru_Tanase_1996_b8uK a răspuns:

Am picat și eu orașul astăzi când pot sa m-a programez acum

| Paraschiv_Ionela_1983 a răspuns:

La cat timp te poarte programa după ce ai picat traseul