| u80085 a întrebat:

Dacă cumpăr o mașină second-hand înmatriculată trebuie/pot să îi schimb numărul?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca masina este inmatriculata in alt judet sau vanzatorul doreste sa pastreze numarul va trebui sa ai alt numar, in caz contrar poti sa pastrezi numarul.
Daca soliciti alt numar, in cazul ca-l poti pastra, va trebui sa platesti o taxa.

| u80085 explică (pentru Ioandelasal):

Cam cât mă costă să solicit alt număr? Aproximativ.

| Ioandelasal a răspuns (pentru u80085):

Pentru numar personalizat platesti 80 de lei.

5 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Trebuie sa schimb numarul doar daca ti-o cere fostul proprietar / daca o treci pe alt judet, sau desigur, daca doresti tu asta.

| Mario76 a răspuns:

Poti schimba numarul. Il poti pune ce cade la rand sau poti cere numar personalizat. daca nu doresti acest lucru iar fostul proprietar nu doreste sa pastreze numarul, il poti lasa pe acelasi.

| Jimmyyyy a răspuns:

Da poti sa il si personalizezi happy