| killerul898 a întrebat:

Daca cumpar o motocicleta de 71 CP limitata doar in acte la 34 cp (pentru A2) cand voi face ITP-ul nu voi avea o problema? Deoarece teoretic daca trece de 70 cp nu se mai poate limita la A2

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de ce se va trece in certificatul de identitate la RAR, pe baza acestuia se trec datele in certificatul de inmatriculare.
De altfel limita puterii pentru A2 este de 35 kW si aceasta inseamna cca 47 CP si ar fi cam mare diferenta fata de 71 CP.

| killerul898 explică (pentru Ioandelasal):

In certificat e 25 kw iar in realitate 53 kw iar eu intrebam daca ma afecteaza cand fac itp-ul pentru ca nu are limitator, e trecuta doar la RAR ca fiind mai slaba

| Ioandelasal a răspuns (pentru killerul898):

Asta doar de la RAR poti afla.

| jon987654321 a răspuns:

Se poate limita orice motocicleta care are un maxim de 70kw si 90cp, dar daca in acte e limitata pai limiteaz'o la 34cp aia la rar afla ca nu e limitata, ii pui limitatorul si mergi relax, de ce nu are limitatorul?