| george200115 a întrebat:

Daca diagnoza obd2 este defectă, atunci când o conectez la mașină poate sa producă daune mașini sau doar nu funcționează diagnoza?

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Depinde de defect. Ar putea să-ți strice interfața de comunicare și pe urmă poți să pui tu orice OBD acolo, că nu mai citește nimic.
Sau să aibă scurt pe alimentare și arzi ceva siguranță.

| george200115 explică (pentru mihai69):

Nu am luat și asta în calcul, diagnoza e găsită și nu am încercat-o niciodată dacă e buna sau nu

| Eireann a răspuns:

Doar nu functioneaza, nu afecteaza cu nimic masina.

| george200115 explică (pentru Eireann):

E găsită și vreau sa îmi iau una noua dar am zis sa o încerc și pe aceasta? Mulțumesc mult!