| Whitesnake99 a întrebat:

Daca elimin toba intermediara si o inlocuiesc cu o teava de inox, trebuie omologata treaba asta la RAR? Si mai mult, exista riscul sa nu treaca ITP-ul? ma gandesc ca modificarea asta ar reduce doar contrapresiunea un pic, deci ce treaba ar avea cu emisiile, nu?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai doar sanse sa nu treci itp ul din cauza noxelor si sa ramai fara certificat din cauza zgomotului

| OldSoul a răspuns:

Pai daca nu ar avea treaba cu emisiile crezi ca ar mai pune producatorii auto tobe degeaba?
Omologare RAR pentru asta nu o sa primesti niciodata.
Iar itp-ul sigur nu-l trece fara "pile".
Iar daca esti prins in trafic posibil sa fie si adio talon.

| AnthonyWhite a răspuns:

Poti incerca... poate iese bine