| Psycho777 a întrebat:

Daca eu vreau sa imi cumpar o masina inmatriculata in Romania in judetul Cluj sa zicem, si eu sttau in Alba, se poate face alta placuta cu numar de alba? Si daca da, costa la fel de mult ca si cand ai inmatricula-o?

Răspuns Câştigător
| Alicezzz a răspuns:

NU COSTA LA FEL CA SI CAND AI INMATRICULAT-O... NU ARE TREABA TAXA DE MEDIU CU TAXA DE NUMERE! si clar ca numerele vor fi de Alba, pentru ca masina se inmatriculeaza pe numele propietarului care o cumpara! Taxa la nr este de 40 ron si 80 ron numere preferentiale!

| Psycho777 explică (pentru Alicezzz):

Cel mai complet raspuns. Multuemsc de ajutor!

| viotedy a răspuns (pentru Psycho777):

Da.cel mai complet si cel mai fals.mergeti la inmatriculari cu 40 lei si spuneti-le ca a spus alicezDk sa va dea numere de alba.

| Psycho777 explică (pentru viotedy):

Eu nu ma refeream sa o inmatriculez in ro prima data... adica sa o iau inmatriculata in ro dar din alt judet...

| viotedy a răspuns (pentru Psycho777):

Da si? ai toate cheltuielile, in afara de taxa de mediu-depinde ce masina, tot inmatriculare se cheama. poate fi si din acelasi judet la schimbare de proprietar ai o gramada de cheltuieli.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca o inmatriculezi pe numele tau nu conteaza de unde e masina, taxele sunt aceleasi

| viotedy a răspuns:

Se schimba numarul daca o inmatriculati pe numele dvs.cheltuiti cu RAR-ul, dosar, RCA, numar, certificat...

| Tavy201 a răspuns:

Pai...in primul rand trebuie sa platesti numerele la politie 40 lei sau 80 lei daca vrei pretentiale, daca nu ma insel. ai grija ca pretul e pe bucata si inca cateva taxe care te duc maxim inca 100 lei. daca e inmatriculata in RO inainte de 2007 trebuie sa platesti. daca este inamtriculata in RO dupa 2007, nu platesti taxa sau timbrul de mediu cum ii spune acum. o funda? happy