| Andrei22555 a întrebat:

Dacă fac soft la un Audi a4 2.0tdi 2009 143cp b8 cati cp scot cu stage 1?, și motorul este chinuit?

4 răspunsuri:
| sir sanjei a răspuns:

Numarul de cai pe care il poti scoate tine foarte mult de abilitatile celui care iti rescrie parametrii si starea generala a motorului.
In general se pot scoate cam 25-30 de cai daca motorul este in mintile lui!
De chinuit nu prea are cum sa fie chinuit, la un mers normal poti observa un consum mai mic(nu cu mult) datorita faptului ca nu se forteaza la fel de mult ca sa miste caroseria!

| Andrei22555 explică (pentru sir sanjei):

Dar în 1-2ani se poate distruge?

| sir sanjei a răspuns (pentru Andrei22555):

Daca intreti masina corespunzator, nu!

| Black38 a răspuns (pentru Andrei22555):

Nu se distruge.Cunosc pe cineva care a facut soft la o Skoda, de la 90 la 120 si nu are nici o problemă mașină, si circulă cu ea de cativa ani.