| Tyros a întrebat:

Daca îmi cumpăr un Peugeot 807 cu 7 locuri second-hand, e posibil să îl omologhez la RAR cu 8 locuri? Adică am văzut și variante cu 8 locuri in care in loc de 2 scaune pe rândul al treilea e o banchetă cu 3 locuri. Doar că modelele astea cu bancheta pe rândul al treilea sunt rare și nu am găsit prin țară recent. De aceea mă gândeam să cumpăr cu 7 locuri și pot cumpăra bancheta separat. Cele două variante sunt identice ca dimensiuni și motorizare, diferă doar nr de locuri.

Răspuns Câştigător
| UserRo10 a răspuns:

Din moment ce vine din fabrica cu 7 pentru a trece la 8 locuri trebuie bancheta originala de pe alt model, centuri de siguranta, certificste de conformitate, factura service autorizat si cu toate astea mergi sa faci omologare individuala. Nu merita si taxa e mare

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Rămâne așa cum e. Vrei 8 locuri, iei microbus