| anonim_4396 a întrebat:

Dacă îmi înmatriculez mașina pe BG, înseamnă că nu eu voi mai fi proprietar in acte?
Ce impozit are și la ce preț este o asigurare RCA pe 1 an pentru un motor de peste 3000?

PS:
Îmi înmatriculez mașina pe BG nu pentru că nu am bani pentru taxe și RCA, îmi înmatriculez mașina pe BG pentru că statul nu merită banii plătiți pentru un motor de 4.000 cmc și pentru că prețul unui RCA pentru vîrsta mea este abuziv.

________________________________________________________ _____

O mașina pe BG poate să meargă pe teritoriul Italiei și Germaniei timp nelimitat?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu vei fi tu proprietar in acte.
Daca pretul asigurarii ti se pare abuziv inseamna nu nu ai idee car costa prin tarile civilizate din Europa.

Nu, nu poate sta nelimitat mai ales daca ai rezidenta in tara respectiva... adica daca proprietarul are

| sierra1 a răspuns:

Proprietar va fi un cetățean bulgar care îți dă o procură notarială cu drept de a conduce mașina (a o folosi). Deaspre impozit să știi că nici la noi nu e prea mare. La vreo 80 lei pe an masina 1.6l

| MihaiNicu23 a răspuns:

Mai bine o inscrii la noi s-a dus moda cu masini in Bulgaria.