| AdmC a întrebat:

Daca in actele masinii scrie culoarea albastra. Si masina este o nuanta deschisa de albastru, pot sa o vopsesc o nuanta inchisa de albastru fara sa fie nevoie sa modific actele masinii?

Răspuns Câştigător
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Da

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu. Culoarea are si un cod, ca atare, trebuie sa o vopsesti cu codul respectiv. sa treci de la o culoare de bleu sau albastru deschis la albastru inchis/bleumarin, este clar schimb de culoare si se face doar in urma modificarii actelor.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu iubito, stii tu ceva dar asta a fost odata. Acum in talon este trecuta culoarea si nimic altceva, nici un cod. Nu mai conteaza intensitatea/nuanta/codul culorii, e scoasa de mult regula care zici tu.

| Sofer a răspuns:

Daca in carte scrie ca albastru poti sa o faci orice albastru vrei. dar nu alta culoare.