| eugengen1 a întrebat:

Daca inmnatriculez o masina cu motor v8 de 5l cat platesc impozit?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

O nimic toata, vreo 8500ron an

| eugengen1 explică (pentru suntserios):

Uuuu...nu`l mai inmatriculezlaughing

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Suma exacta o poti afla de la primaria localitatii de domiciliu, compartimentul de impozite si taxe, avand in vedere ca impozitul prevazut de Codul fiscal poate fi maorat de Consiliul local cu pana la 50%.
Conform Codului fiscal impozitul anual, la masinile cu CC de peste 3.000 cmc (3 l) este de 290 lei/200 cmc, deci la cele cu motor de 5.000 cmc este de 7.250 lei.