| mgtow a întrebat:

Daca las o cutiuta cu sare desfacuta exista posibilitatea sa gasesc parbrizul dezaburit? Sunt zile cand dau cheie la masina la 3-4am si nu imi convine sa astept pana se dezabureste geamul pe loc.

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Eu in masina veche foloseam cristale/nisip pentru pisici, umplusem o bucata de ciorap de dama, pe care l-am legat bine, si l-am pus pe o tavita de metal, jos pe podeaua din dreapta.

Il schimbam o data pe luna iarna, si toamna mai rar.
La cea noua nu ma deranjeaza sa aștept 2-3 minute.
Dar am testat si in ea cu nisipul.
Cand l-am pus, am gasit toate geamurile dezaburite.

1 răspuns:
| dinaprilie a răspuns:

Cumpara/ti un dezumidificator din ala pe baza de bilute de gel. poti sa il pui sub scaun sau in fata penlocul din dreapta..la picioare