| RolandMRD18 a întrebat:

Dacă "m-am înscris" la un instructor privat si încă nu am fost să fac controlul medical, respectiv nici să scot cazierul, ci doar am dat o copie de buletin, este posibil că dosarul meu este activ? Adică sunt deja în sistem etc? Vreau să merg la o scoala de soferi mai profesionistă, dar am această nelamurire. Şi sa zicem..cum procedez dacă vrea să schimb scoala de soferi?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

„Pentru a putea incepe cursurile, este suficient sa va inscrieti si sa va prezentati la prima intalnire cu instructorul avand la dumneavoastra:

buletinul de identitate;
avizul psihologic;
suma de bani agreata de scoala de soferi.
*Fisa de evidenta a orelor de conducere se intocmeste pe loc si va fi actualizata de instructor la fiecare sedinta de curs.

Acte necesare la examenul pentru obtinerea permisului de conducere cat. B
Pentru admiterea prezentarii la examen, candidatul va pregati un dosar cu urmatoarele documente:

fisa medicala (eliberata de una dintre policlinicile agreate de Politia Municipiului de care apartineti);
fisa de scolarizare (se completeaza prin dactilografiere);
avizul psihologic;
certificatul de cazier judiciar;
doua fotografii tip permis de conducere;
copie dupa BI sau CI pe format A4, diploma studii, permis de conducere (daca este cazul);
chitanta CEC pentru achitarea taxei de examen auto;
fisa evidenta ore conducere (original si copie)"

Ăsta e dosar.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Inscrierea nu s-a produs inca, odata ce nu ai dus nimic, doar o copie de buletin.
Daca vrei sa mergi la o scoala buna, atunci nu te inscrii la un instructor si pleci la altul.
Interseaza-te cu cine doresti sa faci si mergi la acea scoala cu toate actele necesare inscrierii (carte de identitate, aviz medical, cazier de la Politie si evident banii de inscriere), ca sa incepi procedura de inscriere.

| Vash96 a răspuns (pentru Violleta2022):

Da lasa ma copilul sa faca ce vrea

| Catrice a răspuns:

Ăla nici nu e dosar...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.