| anonim_4396 a întrebat:

Daca ma mut intr-o tara care nu recunoaste permisele romanesti si dau examenul auto si il iau, pe permis va scrie la data obtinerii cand am luat examenul in Romania sau acea tara? Ca am auzit ca nu e recunoscut in toate tarile.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pe permis va scrie data cand l-ai obtinut in tara unde ai sustinut examinarea.

| UtilizatorTPU2020 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Adică în tara în care ai fost admis a doua oara la examen?

| Ioandelasal a răspuns (pentru UtilizatorTPU2020):

Da, in acea tara.

| UtilizatorTPU2020 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Păi cum? Doar nu ești considerat începător în acea țară

| Ioandelasal a răspuns (pentru UtilizatorTPU2020):

Foarte normal, avand in vedere ca permisul obtinut in Romania nu este recunoscut in acea tara, asa ca este ca si cum n-ai mai fi avut permis.