| Andrewe a întrebat:

Daca maine as vrea sa plec in Germania, trebuie sa scot pentru fiecare tara pe care o strabat acea vinieta?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Doar pentru tarile care cer asta, adica Ungaria si Austria

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu, la granita fiecarei tari unde intrii platesti taxa de drum (Austria si Germania are stickere, Ungaria nu stiu daca mai furnizeaza) si cine nu iti da te baga in baza de date cu matricula masinii si te vad ei nu e bai. E o tampenie chestia cu stickerul pe parbriz puteau toti sa retina numarul masinii si sa te detecteze asa.

| mgtow a răspuns:

In vinieta germaniei e inclusa taxa de drum, in orice tara vinieta platita reprezinta taxa de circulatie care se poate considera taxa de drum pentru ca circuli pe drumurile respective

suntserios
| suntserios a răspuns:

Vezi ca in Germania nu a existat si nu exista taxa de drum, te cam dezinformeaza unii

suntserios
| suntserios a răspuns:

In continuare cineva te induce in eroare. Germania nu are vignieta si nici taxa de drum. Circulatia in Germania este gratuita. Userul ala nu prea se pricepe la masini. Macar si a schimbat usernamul ca inainte in chema Sofer si dadea sfaturi si mai eronate.

| mihai69 a răspuns:

Depinde prin ce țări o să treci ca să ajungi acolo.
Vinietă ai nevoie în Ungaria, Austria, Slovacia, Cehia; în țările ex-Yugoslave se plătește pe porțiuni de autostradă.