| Andreeauta a întrebat:

Daca maine imi expira asigurarea am voie sa circul pana la ora 24?

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca asigurarea expira pe 06.06. 2020, ai voie sa circuli maine, pana la ora 23:59.
Ora 24 e deja 00:00 pe 07.06. 2020.

| JicaContra a răspuns:

Asigurarea e "expirata" ziua urmatoare dupa ziua in care expira, in ziua aia se numeste ca expira NU ca a expirat

TOTUSI, asta e semantica, daca un muilitist are "chef" sa isi faca norma la amenzi date (si ARE CHEF, CONTINUU) atunci asta e un lucru de care se poate lega, iar dupa aia tu o sa trebuiasca sa alergi pe la tribunale cu, contestatii

totusi cu o zi inainte CHIAR nu se aplica, daca expira maine, azi chiar poti sa mergi linistit

| Reghqen a răspuns:

Da

| Crescent a răspuns:

Da