| Feyenooord666666 a întrebat:

Daca nu ai trecuta o anumite marime de jante in carte si te opresc cei da la rar si te avertizeaza ca daca nu le omologhezi data viitoare iti retin talonul.

Este ceva de facut?

Omologarea de la 13 la 14 se poate face?

Sau as putea sa scap cumva?

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Scapi daca pui marimile din civ. Cam atat poti face

| Feyenooord666666 explică (pentru suntserios):

Costa mult?

Si se poate rezolva in aceiasi zi?

| suntserios a răspuns (pentru Feyenooord666666):

4 jante + 4 cauciucuri te costa putin. Depinde ce marime ai, ce marca vrei.

| Feyenooord666666 explică (pentru suntserios):

Pai jante de aliaj pe 14 doar.

Ca pneuri pe 14 imi apar deja pe capacul de la rezervor.

| suntserios a răspuns (pentru Feyenooord666666):

Eu am presupus ca nu ai cauciucurile care sa mearga la noile jante

| Feyenooord666666 explică (pentru suntserios):

Am. Dar cica se trece doar dimensiunea de anvelope in carte.

| suntserios a răspuns (pentru Feyenooord666666):

Asa... si daca tu ai anvelope de 16 o sa le pui pe jante de 17?

| Feyenooord666666 explică (pentru suntserios):

Am jante de 14 si cauciucuri de 14, da nu-s omologate.

| suntserios a răspuns (pentru Feyenooord666666):

Pai eu asta incerc sa iti spun de la inceput. Nu ai alta varianta decat sa pui ce e trecut in CIV. Si asta presupune jante si cauciucuri noi daca nu le ai

| Feyenooord666666 explică (pentru suntserios):

Din pacate da sad

| sierra1 a răspuns:

"Sau as putea sa scap cumva?" - nu risca, asiguratorii abia așteaptă orice motiv să NU plătească o eventuală despăgubire