| Peperigeanu_Marian_2000 a întrebat:

Daca nu am niciun fel de permis (sunt minor), am voie sa merg pe langa motor (cu motorul pornit sau oprit...) pe un drum public de tara (neasfaltat) pana ies pe "camp"?

Răspuns Câştigător
| petre059 a răspuns:

Sa il duci nepornit poti, e ca si cum ai duce 1 litru de tuica lui tac-tu la camp laughing daca il pornesti dosar penal nu iti face, dar amenda sau spaga la politai tot dai laughing

| Peperigeanu_Marian_2000 explică (pentru petre059):

La 130 kg ale lui nu o sa fie asa "greu" sa-l duc laughing)

| petre059 a răspuns (pentru petre059):

Msss,asa ca fi atent in continuare laughing

3 răspunsuri:
| Qweerrrtttyyy a răspuns:

Nu ai voie in niciun fel sa te urci pe motor sau la volan daca nu ai permis sau daca nu esti la scoala de soferi... Daca vei fi prins risti dosar penal si tu si cel care ti-a incredintat motor-ul sau masina.