| QRazvy a întrebat:

Daca pornesc masina (ww passat) cu cheia de rezerva, porneste alarma? sau ceva de genu? daca da, cum o pot opri sau cum se manifesta masina dupa ce o pornesc cu cheia de rezerva?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Cheia este tot de la masina.De ce ar suna alarma? Vrei sa iei masina lui taica-tu la plimbare fara sa stie?

| QRazvy explică (pentru darrio2007):

Cam asa cevalaughing...

| QRazvy explică (pentru darrio2007):

M-ai prinshappy... buna asta.

| darrio2007 a răspuns (pentru QRazvy):

Crezi ca esti singurul care face asta?

| darrio2007 a răspuns (pentru QRazvy):

Am facut-o si eu pana mi-am luat permisul.

7 răspunsuri:
| Skizzi a răspuns:

Nu,nu se va intampla nimic anormal deoarece cheia de rezerva e o copie identica cu cea originala.

| critikl a răspuns:

Dacă cheia este tot de la maşină nu ar avea motive să declanşeze alarma, dacă acea cheie a fost facută ulterior atunci da e o problemă de regulă maşinile nemţeşti şi modele mai vechii au fost prevăzute cu un cifru dacă pe cheie se regăsesc inscripţi de genu cred, că e şi cazul tău.

| auDgEORGeUmbre a răspuns:

Nu are nimic daca o pornesti cu cheia de rezerva. big grin