| Direct21 a întrebat:

Daca raman corigent pe vara si eu gen n am 10 cls terminate ca sunt corigent pot sa dau de permis? sau trebuie neaparat 10 cls terminate?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Legislatia rutiera actuala nu prevede nici o conditie de studii pentru obtinerea permisului de conducere, important este sa stii citi si scrie, asa ca o sa poti sustine examinarea.

| Direct21 explică (pentru Ioandelasal):

Stiu ca s-a bagat acea lege de 10 clase obligatorii a dat la TV.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Direct21):

Nu este adevarat. A fost doar o propunere si inca nu s-a realizat nimic.
O sa fie in vigoare prevederea doar dupa publicarea in M.Of., dar mai este pana atunci si eu nici macar nu cred ca o sa fie adoptata.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Legea in vigoare nu impune nicio restrictie legata de educatie

| Direct21 explică (pentru suntserios):

Stiu ca s-a bagat acea lege de 10 clase a dat la TV asta nu stiu. sunteti siguri?

| Bondarel99 a răspuns:

Ai 18 ani?

| Direct21 explică (pentru Bondarel99):

Da, am 18 ani dar stiu ca s-a bagat acea lege cu 10 clase obligatorii am vazut la TV.

| suntserios a răspuns (pentru Direct21):

Nu s-a bagat nicio lege. Tu ai auzit la televizor o propunere legislativa, nu a fost votat nimic