| nikolettta a întrebat:

Daca saptamana viitoare incep scoala de soferi, care este timpul minim in care pot termina orele de condus si legislatie? Si in cat timp de la inceputul scolii pot da sala?
Multumesc si fundita

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreo lună
Dai sala când te incheie instructorul, adică când ați făcut tot.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In general 1-2 luni, cat sa faci toate orele de curs si sa faci traseul.
Programarea la test se face in functie de cat sunt de aglomerate centrele, uneori durand si 3 luni.
Te sfatuiesc sa pui mana de pe acum sa inveti Legislatia rutiera foarte bine, ca sa-ti vina usor sa o aplici in trafic si bieninteles, sa faci usor chestionarele.

| Violleta2022 a răspuns:

Am uitat sa mentionez ca, examneul il poti sustine nuami duap implinirea varsteid e 18 ani, indiferent ca termini curusurile sau traseul mai devreme, tot nu poti intra in examenul de sala, pana nu ai implinit 18 ani!

| Liviu a răspuns:

Vaii de capu meu, de stiam cata bataie de cap era, renuntam. Deci jur, m-a dus de prin... luna aprilie, am picat sala o data, am dat-o a doua oara, am luat, si ma programat la traseu pe septembrie pe 10. Deci si bani o gramdata dati si 6 luni asteptare, deci tampesc. Juma de an pentru un act ce mama masi, conduc avioane? putea cel putin la cate ore am facut (peste 40) sa am deja permis.Dar legislatia din Romania, si toate cele, greu in draci.Si cand ma gandesc ca vreau sa dau si pentru C uf, bafta multa.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Liviu):

Trebuia sa alegi cu atentie centrul. N-am auzit pe nimeni sa stea 6 luni pentru un examen, la mine intr-o luna jumate maxim ti le dai pe toate.

| Liviu a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai a durat am picat o data sala, a trebuit sa astept 16 zile, apoi am mai facut ore, a fost aglomerat, si acu pe 10 sept sunt la examen, daca e aglomerat sunt alti in buc care dau la 3 4 luni distanta