| Anonimm30 a întrebat:

Daca stau sa ma gandesc, la inceput pare foarte greu la scoala de soferi si mai greu la condus in trafic pentru prima oara. E posibil ca dupa un timp la scoala de soferi sa para totul usor si la condus?

3 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Da,e că mersul pe bicicleta durează până te obișnuiești
Unii au harul de a conduce bine și alți nu prea

| Miuletz a răspuns:

Da, depinde si de persoana. Sunt oameni care de prin a 10-a sedinta merg singuri si instructorii n-au nicio treaba, sunt alti oameni care fac si 30 sedinte si tot sunt bata. Eu trec la a 12-a sedinta acum si instructorul sta langa mine si citeste, imi spune glume, nu e stresat. La inceput imi era greu sa ma concentrez la atatea chestii, sa ma asigur in oglinzi, sa manevrez bine ambreiajul si acceleratia, acum totul se simte natural si vine de la sine. Nici nu mai stau sa ma gandesc ca inainte sa fac dreapta reduc viteza si schimb in a 2-a cum faceam inainte. Unii se obisnuiesc mai repede, altii mai usor. Dar la final toti ne obisnuim si multe lucruri vin de la sine fara sa te mai gandesti la ele.

| aleee5262 a răspuns:

Da, te obisnuiesti repede, dar trebuie sa ai rabdare. Nu te speria ca nu e asa greu