| rupzorwin a întrebat:

Daca tin piciorul pe ambreiaj, scot masina din viteza; iau piciorul de pe ambreiaj pot sa apas acceleratia fara ca masina sa plece?
FUNDA

Răspuns Câştigător
| FeriFerika a răspuns:

Da poti big grin funda?

8 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

O scoti din viteza si tragi frana de mana si turezi motorul.

| Generalul a răspuns:

Da, daca schimbatorul e in "punctul mort", nu mai conteaza ca ambreiajul este sau nu apasat.

| FeriFerika a răspuns:

Da normal

| boNNeR a răspuns:

Da poti dar sa o scoti din viteza neaparat funda?

| rupzorwin explică (pentru boNNeR):

Pai ce se intampla...se duce in bloc sau sta pe loc dupa ce o scot din viteza si iau piciorul de pe ambreiaj?

| boNNeR a răspuns:

Sta pe loc doar se tureaza motoru daca apesi pe acceleratie big grin

| alexalex244 a răspuns:

Da poti dar sa o scoti din viteza neaparat funda?

| RazvanAdrian06 a răspuns:

Desigur