| macholyco a întrebat:

Dacia duster 1.5 dci sau 1.6 +gpl?
2012 ambele
Sunt nehotarat.
Alte probleme intampinate la aceste masini?
Piesele sunt costisitoare?
Ma gandesc decat sa-mi iau o marca straina cred ca m-ar ajunge mai mult.
Pareri?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă diesel-ul e ok preț și stare, ia-l!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

1.6 nu are probleme.
Dar eu sunt de parere ca la banii aia iesi mai bine cu una straina.

| spike22 a răspuns:

Fa o comparatie cu un Tiguan de exemplu.
Piesele au preturi foarte apropiate.
Dar te-as sfatui sa probezi ambele masini ca sa intelegi ca Dacia facea carucioare de butelie cand cei VW faceau masini.

| Counter123456 a răspuns:

Dacia este o mașină concepută pentru buzunarul omului de rand iar varianta o alegi în funcție de cum circuli cu ea ......la drum lung 1.5 se pretează excelent iar in rest recomand 1.6 .....ambele au avantaje și dezavantaje dețin ambele motorizări și sunt foarte mulțumit. Spor!

| PompiliuDaniel a răspuns:

Depinde unde folosesti mai mult masina, daca e in oras poti pune si gpl, iar la piese este mult mai ieftina la intretinut decat orice masina germana. Eu as alege benzina, daca fac mai mult oras si mai putin de 20.000 de km/an.