| Popovici_Sorin_1990 a întrebat:

Dau funda.
Am schimbat chiuloasa la atv 125 4t si cand porneste da rateuri încontinuu si pusca toba.

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Probabil urma întrebarea

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Detalii?! 1. Aipus la punct, corect, distributia? 2. ai reglat corect supapele? 3. ai reglaje corecte la carburator? 4. este corect avansul la aprindere?

| Popovici_Sorin_1990 explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Distributia e ok supapele nu stiu cum se regleaza avansul nu stiu

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Popovici_Sorin_1990):

Supape: admisie joc 0, 15mm, evacuare joc o, 20mm (joc intre tachet si culbutor). avans aprindere: tragi pustinul (pe compresie) si rotesti platoul care da inpulsul electric al bobinei in asa fel inct scanteia sa se produca in puntul maxim interior=pozitia de maxima ridicare a pistonului. Succes. Avansul la distributie nu cred ca l-ai dereglat

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

@distanta dintre tachet si tija impingatoare a tachetului: 0, 15mm/adm, 0, 20mm/evac