| AvalohAlyn a întrebat:

De cate ori face un sofer de autobuz ruta /traseul arondat pe zi?
Aproximativ mă refer.
Nu prea am reușit să aflu.

2 răspunsuri:
| Iote a răspuns:

Pai, depinde cate ore lucreaza si cat de lung e traseul.
Uite un exemplu pe care il stiu (dar nu peste tot e la fel!): 6 ore (fac 3 schimburi de 6 ore). Traseul de la un capat la altul, dureaza 1/2 ora. Dus-intors, o ora. Nu au pauze decat cateva minute la capat de linie. Daca se intampla sa fie aglomeratie si intarzaie, nu au pauza deloc. Asta e in oras, cu multe opriri in statii. Dar pot fi si trasee mai scurte, de 15-20 de minute. Atunci, face mai multe curse.

Răspuns utilizator avertizat