| Ciocinta_Alexandru_1976 a întrebat:

De cati bani trebuie sa alimentez cu benzina de 94 masina drum dus-întors (Opel Zamfira 2002) pana in Bulgaria sau Ungaria?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Baga plinu vezi cat iese si la intoarcere iti faci o idee cam cat consuma pana acasa

| darrio2007 a răspuns:

Benzina de 94 nu exista, Opel Zafira nu Zamfira iar distanta pana in Bulgaria nu este aceeasi ca pana in Ungaria. Mai ales ca nu spui de unde pleci.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Depinde de unde pleci.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Opel Zamfira, benzina de 94... Traiesti intr-un univers paralel? thinking
Eu cunosc doar Opel Zafira, si benzina de la 95 in sus (la pompa).
Romania - Bulgaria banuiesc ca inseamna din dreptul vamei romanesti, pana cand treci de cea bulgareasca, deci iti ajung vreo 0, 5 litri.
Sper ca nu vrei sa pleci din Satu Mare pana in Sandanski, ca atunci e un pic de distanta.
Lipsesc toate datele necesare unui raspuns la obiect, deci ne-am pierdut amandoi timpul.
Un Opel Zafira poate consuma de la 15 litri/100km (ca exista si v6 benzina), pana pe la 4 litri/100km (dieselul). Fa-ti singur calculele, ia in calcul motorizarea, distanta efectiva, regimul de mers, consumul mediu, etc.

| Sofer a răspuns:

Dacă specificai și de unde plecarea dar na. ca să îți răspund ca idee.
Din București - Ungaria, dus întors 1574 km cu un consum mediu de 7% te costa 485 lei.
Din București - Bulgaria dus întors 604 km, consum mediu 7% te costa 186 lei.

| Liviu a răspuns:

Fa-i plinu, daca iti permiti sa vizitezi, sigur macar un plin iti permiti.Scrie pe google distanta x y km.