| anonim_4396 a întrebat:

De ce cand masina de spalat stoarce rufele, se aude un zgomot ciudat?

Răspuns Câştigător
| viotedy a răspuns:

Ori nu e bine pozitionata, vreun picior sa fie mai strans decat celalalte, timpul de viata indelungat slabeste piesele interne si provoaca mai mult zgomot iar calcarul nu prea are treaba, el impiedica rezistenta sa incalzeasca apa asa cum trebuie si nu se simte vreun zgomot diferit.

| Gabi19971983 a răspuns (pentru viotedy):

Pai nu prea cred ca e gresit pozitionata, pentru ca nu facea de la inceput asa.
Daca ar fi calcarul sau altceva, trebuie sa platesc ceva (este in garantie)?

| mgtow a răspuns (pentru Gabi19971983):

O masina de spalat are 2-3 ani garantie daca nu mai e in termen trebuie platita repararea si mana de lucru vezi bonu fiscal data cumpararii si manualul iti arata un numar de telefon sa iei legatura cu fabricantul.

| Gabi19971983 a răspuns (pentru mgtow):

Da.Este in garantie inca. Deci orocare ar fi problema ei trebuie sa o repare, fara costuri, nu?

| mgtow a răspuns (pentru Gabi19971983):

Da.

7 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Daca e in garantie suna la firma care repara.

| AllexStefanPhoto19 a răspuns:

Du-o la un ne'Dorel daca o ai de cativa ani buni. De-a lungul timpului se tot depunde calcarul si tocmai de aia se aude asa.

| KimHyeSeok a răspuns:

Prea mult calcar, si a mea facea asa! Dar mama a cumparat o chestie si a curatat motorul de stoarcere. big grin Funda?