| anonimbuc21 a întrebat:

De ce când pornesc ștergătoarele pornește si cel din spate? laughing și cum îl opresc? Opel h

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

De la maneta de stergatoare aia din spate are comanda sa pornesca cand o misti in fata sau spate nu sus jos. Incearca sa tragi sau sa impingi si vei vedea ca sta locului. Alte modele au o rotita tot pe maneta de stergator care actioneaza stergatorul din spate

| sierra1 a răspuns:

Presupunând că maneta e integră, doar că ai un scurt circuit (atingere) pe traseul ăla față-spate

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Apesi o data scurt pe maneta spre bord, vei auzi un mic ticait de releu, iar atunci nu mai porneste, decat daca bagi in R.