| anonim_4396 a întrebat:

De ce Fiat Ducato, Peugeot Boxer si Citroen Jumper sunt masini la fel?

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Fiindca au fost facute dupa acelasi sasiu si asa mai departe, dar de firme diferite. A fost un fel de colaborare, desii este impropriu spus fiindca acelasi inginer independent a vandut proiectul la mai multe branduri si asa au iesit aproape identice. Difera mecanica si ceva prin dotari la ele dar in pare parte ai dreptate, sunt identice!

2 răspunsuri:
| hd04wbw a răspuns:

Dubele alea seamana pentru ca sunt rezultatul unei colaborari intre
PSA Peugeot-Citroen si Fiat, fiind produse in aceeasi uzina. Fiat Ducato, Citroen Jumper si Peugeot Boxter sunt una si aceeasi masina, dezvoltata in comun si rebranduita de fiecare in parte. La fel cu e Citroen C1, Toyota Aygo si Peugeot 107.

| Octavian007 a răspuns:

Sunt dube