| alexandruthegreathuman a întrebat:

De ce îngheață parbrizul la interior la un golf 4?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

De la umezeala in interior. Se intampla atunci cand mergi cu mai multi pasageri, si raman geamurile aburite. Sau ai facut doar drumuri scurte, si nu ai apucat sa incalzesti complet interiorul, si a ramas gheata pe acolo.
Ca sa scapi de fenomenul asta, macar pentru cateva zile, sterge geamurile cu solutie cu alcool (degresanta), atunci cand e cald in masina.
Si nu lasa masina la soare, pentru ca ziua sunt temperaturi pozitive in masina, daca o incalzeste soarele, iar geamurile aburesc. Seara vine inghetul brusc, si in cateva minute, aburul de pe geamuri devine gheata.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

E fisurat sau nu etanseaza bine garnitura.

| Crackman a răspuns:

Este proasta izolatia sau nu a inchis unu bine usa

| Panamax a răspuns (pentru Crackman):

Ai auzit de condensare?
Se pare ca ai lipsit impreuna cu Dario la cateva lectii de fizica.
NoTurbina a dat raspunsul corect.