| Alex201938 a întrebat:

De ce la logan 1.4 mpi, dupa ce motorul e cald(4 linii in bord) am cam 1000-1100 turatii?

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Si la cat e turatia cand e motorul rece?
pai nu mi se pare ca sare calul
la motorul pe benzina cred ca acea este turatia optima, nu am idee in cazul motorului 1.4 mpi dar mie nu mi se pare nimic ciudat aici.
pe de alta parte sa nu crezi ca relantiul face ca turatia sa fie zero! eu zic ca nu are absolut nicio problema
cand masina se tureaza singura desi este pe liber, atunci poti spune ca e o problema, din cate imi dau seama la tine este ok

| Alex201938 explică (pentru Simpatic):

Mai demult era 700 si la rece e tot la fel ca si la cald de aceea zic ca e ciudat

| ady18 a răspuns:

Daca este la ralanti, este de la clapeta de acceleratie si mpp ( motoras pas cu pas ) trebuiesc curatate, se afla sub carapacea filtrului de aer, ai 2 suruburi ce le poti desface cu cheia de 10 in fata si 2 in spate

| Alex201938 explică (pentru ady18):

Afecteaza cu ceva motorul?

| ady18 a răspuns (pentru Alex201938):

Nup,