| ippppp878 a întrebat:

De ce masinile Pickup au farurile din spate (stopurile) scurte si nu le au ascutite. De exempu Mercedes-Benz GLC SUV are stopurile ascutite dar Mercedes-Benz X (Pickup) are farurile scurte de ce?
Dc masinile Pickup au stopurile scurte si nu le au ascutite?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Asa sant proiectate de inginerii care fac protoripurile apoi se aproba in discutia generala inainte de a pune in productie modelul respectiv.

| ippppp878 explică (pentru mgtow):

Ok multumesc, eu am crezut ca la Pickup-uri sunt prezente stopuri scurte si nu ascutite deoarece au usa porbagajului diferit si se lasa-n jos nu in sus si ca este o masina de carat+offroad+plimbare si trebuie stopuri adecvate celor trei tipuri de mers si ca au un suport de punere a bicicletei acolo in spate, si daca erau stopurile ascutite nu se vedeau in totalitate, iar apoi semnalizarile si becurle albe cand se da cu spatele nu mai se vedeau asa ca a lasat un stop sferic si scurte.

1 răspuns: