| Superior a întrebat:

De ce nu mai avem faruri escamotabile pe masini?
https://imgur.com/a/mobxyzD

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Probabil din cauza chineziilor care nu mai sant in stare sa faca piese pentru asa ceva, alea erau masini de prestigiu. Acum a iesit bmw cu angel eyes de tot rahatul. Sistemul led (pentru pozitia de zi a fost conceput) asa se economiseste durata de viata a farurilor si cel mai bine sta la Audi A5 S-line

| Superior explică (pentru mgtow):

BMW imi face sila.
Au uitat ca ei se ocupau de masini, nu de scaune pentru masaj pe roti.

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Eu zic pentru ca sunt demodate din aceasta cauza. plus ca acel mecanism care le ridica/ le baga inapoi aduce greutate in plus masinii si nu in ultimul rand are nevoie de alte cabluri, tije, accesorii adaugate suplimentar unei masini.
Nu te opreste in schimb nimeni sa nu iti poti face masina visurilor tale daca acele faruri iti plac.
Am vazut un lamborghini creat de un rusnac dintr-un lacer asa ca orice este posibil trebuie timp, bani si imaginatie si daca nu te pricepi tu exista ateliere de tuning care se joaca cu caroseriile, dupa cum doreste clientul.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pentru ca sunt de 2-3 ori mai complicate decat cele normale.
Oricum au fost doar o fita, nu ceva eficient.

| DarkAndDreary a răspuns:

Cost, aerodimanica.