| mariohardy a întrebat:

De ce nu merge volanul meu wingman force feedback la NFS Most Wanted (nu merge nici la gta san andreas) poate candva sa ma ajute atunci cand vrea sa pun controalele pe acceleratie cu pedala nu ma lasa si nici pe frna stie candva ce are? crying

7 răspunsuri:
| Pupily92 a răspuns:

Pai mufa in unitate(USB), intra la control panel->printers other hardware->game controllers
si acolo trebuie sa-ti apara numele sau seria de la volan.si trebuie sa dai ok. si eventual sa-ti faci tu comenzile.

sau poate nu s-a instalat driver-ul

| alexr8 a răspuns:

Poate nu ai instalat driverul sau portul USB nu functioneaza.

| Jonas Brother a răspuns:

Da, am patit si eu eu am un INFINIMAX si tot asa imi facea, asa ca mi-a umblat un specialist la cablul care vine din pedale in volan si dupaaceia mi-a mers.Acum depinde cate pedale ai tu, eu am 2 pedale:acceleratia si frana, succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate nu ai instalat driverul sau portul USB nu functioneaza.

| xander a răspuns:

Si mai ales ce ti-am facut la volanul infiniMAX ca am si eu unul si tot aceeasi problema cu pedalele nu-mi merg dar la volan butoanele merg si imi arata ca se accelereaza in programul lui dar in joc nu accelereaza deloc

| xander a răspuns:

Acum mi-am rezolvat si eu problema cu volanul, daca iti instalezi volanul iti va aparea pe deskop o icoana de la el intra si ai niste setari pentru volan pune la acceleratie key 1 si la frana key 2 si iti va merge.

| Cristea_Sebi_1985 a răspuns (pentru xander):

Iti multumesc merge foarte bine volanu