| Anonim12345 a întrebat:

De ce nu se alimenteaza masina la pornire(nu porneste) am masina Citroen Xantia-Diesel?

Răspuns Câştigător
| klau123ful a răspuns:

Pentru ca nu mai marge pompa de alimentare din rezervor sau este infundat filtrulde motorina ori (daca este pe injectie) sunt stricate injectoarele (funda da?)

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poate e din cauza bateriei sau a pompei de motorina.

| helgione a răspuns:

Da-ne mai multe detalii : cum ar fi :ce s-a intamplat inainte ce tip de injectie ai etc. asa nu te putem ajuta; pot fi multe cauze.happy

| Anonim12345 explică:

Pornește numai cu pompa ajutatoare(manuala)... dupa o ora de pauza trebuie repetata operatiunea!

| Anonim12345 explică:

Pompa este clasica