| anonim_4396 a întrebat:

De ce preturile la carburanti au crescut? O sa mai crească sau descreasca?

10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pentru ca s-au scumpit curentule electric, gazele, etc. Ciudat este ca pretul gazului era mai mare in 2019 si atunci nu erau asa scumpe!

| relian a răspuns:

Au mai scazut in unele tari, putin dar incep sa scanda.In RO banui ca nor sa scada, aia ori le lasa asa ori le cresc laughing ca asa e romanu, e mai bogat decat altii, gaseste el de unde

| Sofer a răspuns:

Cresc si scad. Aștept sa scadă la 6 lei.

| Lukasssz a răspuns:

Pentru ca s-au scumpit toate lucrurile...

| UserRo10 a răspuns:

Barilul de petrol tinde sa ajunga la 150 dolari si impreuna cu scumpirea energiei electrice preturile carburantilor ajung sa se ridice usor usor. Nu avem ce face

| TheStrategist a răspuns:

Probabil o să mai crească.

| 19flo79 a răspuns:

- Va afecteaza scumpirea carburantilor?
- Deloc, eu tot de 50 lei bag

laughing laughing

| 19flo79 a răspuns:

Preturile doar cresc de 30 de ani.

Au fost scurte perioade precum criza sau pandemia cand a scazut putin pretul dar degeaba ca nici un comerciant nu a ieftinit vreun produs.

La fel este si cu gazu, curentu, apa...

happy

| Dima_Alin_1998 a răspuns:

Din cate am vazut eu prin unele stiri de prin alte tari, toate preturile au crescut, deoarece s-au tiparit foarte multe bancnote in SUA, urmand ca economia lumii sa creasca, deodata cu preturile.

| diabetzaharat a răspuns:

O sa creasca ia-ti masina electrica