| anonim_4396 a întrebat:

De ce prinde ambreiajul sus? Adică de exemplu vreau sa fac o manevră din ambreiaj si de-abia după ce ridic piciorul cam 5-7 centimetri de-abia atunci se mișcă mașina

5 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Daca este cu cablu, se regleaza de la cutie. Daca reglezi si tot nu merge este placa de presiune.

| DaniTDCI a răspuns:

E ceva normal, masina nu se misca imediat ce ai lasat ambreiajul cativa cm.

| Începătorul988 a răspuns:

Salut. Mentioneaza masina si combustibilul acesteia.
Cum a zis si dl. Baru mai sus, poti regla din cablu, dar te sfatuiesc sa faci asta la un service autorizat.

| Valyasdfg a răspuns (pentru Începătorul988):

FIAT Ducato motor 1.4, din 96

| Începătorul988 a răspuns (pentru Valyasdfg):

Are ambreiajul ei? Daca da, mai schimba-l.