| Atti12 a întrebat:

De ce se ia pielea de pe bordul unui Opel? Se vede foarte inestetic si nu stiu cum pot rezolva problema. Stiu ca acum ceva timp am dat cu o solutie pentru curatara bordului.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Din cauza la soare, arde si in timp prinde vechime, se decojeste. Bordul se demonteaza apoi e revopsit - lacuit si montat la loc. Masina tinuta in garaj sau cu prelata pe ea evita problema asta. As schimba culoarea cu una mai faina, negrul e destul de urat. Fii atent aici https://images.app.goo.gl/rmNJo1JnZYeX4jSEA

| mihai69 a răspuns:

Toate reptilele năpârlesc, chiar și Opelul...winking
Glumesc; din păcate, se pare că soluția ta chiar ți-a curățat bordul. De tot...

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Din cauza solutiei cu care ai dat. Am si Opel din '93, tinut doar afara (in soare), am si alte modele mai noi... La nici unul nu am patit asa.

| aditimus a răspuns:

Solutiile sunt chimice si pe baza de alcool, mananca in timp plasticul mai ales cel lucios, nu ai ce sa faci decat sa schimbi plasticul sau sa il faci pe tot sa fie la fel daca vezi ca se cojeste sa il cojesti peste tot sa fie "estetic"