| anonim_4396 a întrebat:

De ce volkswagen passat cc este denumita "masina romanului"?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pt ca e ieftina multi km si piese ieftine. Mai ales aia pe motorina

suntserios
| suntserios a răspuns:

Se gasesc destul de ieftine sh, toate service urile se pricep la vag, si dau romanului un sentiment de împlinire ca au si eu masina nemțească, TDI

| sierra1 a răspuns:

"volkswagen passat cc este denumita "masina romanului"?"

cine a zis asta? românii au muuuult mai puține vw passat sau orice alt model decât alții din Europa (mașini/capita)

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Passat au majoritatea taranilor, dar nu CC.
Nu este o masina des intalnita la noi in tara, deci nu vad de ce ar fi denumita asa.

| Panamax a răspuns:

Germania,Italia,Belgia,Olanda,Ucraina,Polonia,etc sunt pline de Passaturi, sa fie ale romanilor care lucreaza acolo?

Răspuns utilizator avertizat