| LUKUtz a întrebat:

De la ce varsta pot incepe sa fac scoala de soferi pentru categoria B1? Pot incepe de la 15 ani si 9 luni iar cand implinesc 16 ani sa dau examenele? Sau trebuie sa am 16 ani ca sa pot incepe scoala de soferi?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Scoala de conducere pentru categoria B1 o poti incepe de la 15 ani si 9 luni, examinarea (probele teoretica si practica) se pot sustine abia dupa implinirea varstei de 16 ani.

| VanillaQ a răspuns:

Salut!
Poti incepe de la varsta de 15 ani si 9 luni, iar de indata de implinesti 16 ani iti poti da examenele.
Mult succes.