| alexalex52000 a întrebat:

De curand am luat un cd de la magazin si am incercat sa bag muzica pe cd cu toate programele existente. Tin sa mentionez ca am avut 5 cduri si am incercat la toate! M-am dus la masina si am bagat primul cd cu muzica si imi dadea cd error si la celelalte la fel. Ce pot face?

8 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Asigura-te ca discul e scris in format Audio CD si închis la final.

| mihai69 a răspuns:

Așa cum a spus deja cineva, cam 99% probabil că player-ul tău nu știe să redea decât CD-uri audio (track, nu MP3!), iar tu ai făcut discul cu MP3.
Restul de 1% ar putea fi din cauză că din neatenție ai luat discuri DVD în loc de CD.

| anonimg a răspuns:

Traxdata mi se par cele mai bune cd-uri în raport calitate/preț.
Contează și viteza de scriere: să nu fie nici prea mare și nici prea mică.
Dar cel mai mult contează să știi ce formate de muzică acceptă CD-playerul mașinii. Nu toate acceptă mp3-uri. CD playerul incorporat funcționează cu format de muzică numit track, și așa trebuie să îl scrii.
Cum scrii un format de muzică track, găsești pe YouTube mai multe tutoriale.
https://m.youtube.com/watch?v=5Dva2cMfJW8
Obligatoriu să scrii pe cd și să nu fie dvd.
Aproximativ 10 track-uri vor intra pe un cd.

| GPA a răspuns (pentru anonimg):

Contează foarte mult viteza de scriere la piese audio, mai ales pe CD/DVD/Blu-Ray.

Este recomandat să se scrie pe disc cu cea mai mică viteză de scriere posibilă pentru a fi 99-100% că piesa se va copia în întregime (fiecare frecvență, fiecare sunet)

| GouDidodino a răspuns (pentru anonimg):

CD-playerul încorporat nu mai functioneaza de mult cu track-uri. Asa ca nu e musai cum zici tu, poate acum 20 de ani, da.

| anonimg a răspuns (pentru GouDidodino):

Depinde de cât de veche este și mașina.
Dacă mașina nu este nouă (adică să scrie în actele ei) nu poate ști ce formate de muzică acceptă CD-playerul.

| GouDidodino a răspuns (pentru anonimg):

Ar putea verifica cu 2 Cd -uri, un track si un mp3. Recomand închiderea Mp3-ului dupa scriere

Răspuns utilizator avertizat