| Madel a întrebat:

De curand mi-am cumparat o masina anul fabricatiei 2004 si m-am uitat pe acte de norma de poluare da nu prea am inteles. masina este inmatriculata tot din 2004 si vroiam sa stiu daca trebuie sa platesc taxa de poluare ori a platit-o primul proprietar sau pe atunci nu era cu taxa de poluare? Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca este inmatriculata nu trebuie sa platesti nimic. Deocamdata nu a intrat in vigoare legea conform careia se va plati taxa de poluare la prima vanzare a masinilor inmatriculate inainte de 2007, nefiind inca promulgata de Presedinte. Numai bine!

1 răspuns:
| 4drian a răspuns:

Taxa se plateste din 2007 din cate stiu eu... daca masina a fost inmatriculata inainte de 2007 nu avea cine si de ce sa o plateasca. Ori platesti tu, ori ramane pe numele lui.