| Goldenbulle7 a întrebat:

De ieri imi apare in bord martorul check engine si bujiile (intermitent) la un golf 4. Ce ar putea fi? Daca fac un drum la lung credeti ca m-ar putea lasa masina, pana o voi face saptamana viitoare? Problema este la pornire (porneste mai greu). E posibil sa fie bujiile?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa o dai la fier vechi altfel iarna o sa inghete motorul

| Goldenbulle7 explică (pentru mgtow):

Pana ajunge la rabla, o mai chinuiesc un pic

| Panamax a răspuns:

Este posibil sa ai o bujie arsa, porneste doar mai greu dar poate sa mearga ani buni asa.
Cateodata la golf 4 se mai aprinde in bord martorul de bujii din cauza switch-ului de la pedala de frana sau un stop ars.

| SasaSasa2000 a răspuns:

Încearcă să strângi
capacul de la ului, poate intra aer pe acolo, dacă nu. du-te la mecanic că nu vrea ai un de asta: https://www.xloshop.ro/......akodolvaso
In fine. cred ca te ai gândit și tu să schimbi bujiile: https://m.emag.ro/......D76Z1VBBM/
Sigur este o bujie defecta, Drive Safe!