| Drifterx500 a întrebat:

Detin Dacia Logan 2011 motorizare benzina 1.2 si la pornire se misca turometrul de la 750 la 850 [rpm] si invers 850 la 750 incontinuu, care este problema? e grav? o explicatie va rog, sunt un pic ingrijorat

4 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Nu este grav. se curara senzorul.

| Drifterx500 explică (pentru baru):

Este undeva tutorial? imagini, video sau orice sursa? cat mai clar...
Trebuie neaparat ceva special la service sau o pot face eu?

| sierra1 a răspuns:

Se simte și la motor ceva?

| Drifterx500 explică (pentru sierra1):

Nici un miros, totul e normal, dar din ce stiu ar trebui normal sa nu oscileze turatiile incontinuu, ci sa ramana la 900-1000 RPM parca...