| Ionut3222 a întrebat:

Detin un Citroen C3 2006 1.4 benzina cutie manuala.

O am de un an. M-am invatat cu un stil de a pleca de pe loc si a mers perfect pana a inceput sa patineze ambreiajul. In viteza 2-3-4 avea momente cand patina.

Am schimbat ambreiajul si acum nu mai plec corect de pe lot. Ori imi moare motorul ori "imi fuge de saub mine" adica da sa fuga si se opreste brusc.

Ce fac gresit? E normal? O fi defect sau doar am fost obisnuit cu un ambreiaj puturos?

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

"doar am fost obisnuit cu un ambreiaj puturos" - corect, aia e, dar te obișnuiești si cu cel bum

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Stilul tau de a pleca de pe loc e cam brutal. Ia-o mai moale.

| Ionut3222 explică:

Si-a revenit ambreajul dupa 4-5 zile.