| djdjdj a întrebat:

Detin un ford mondeo 2002 2.0 TDCI, in urma cu ceva timp s-a aprins martorul de la injectoare, am fost la mecanic si l-a stins dupa ceva timp aprox o luna s-a aprins iar, iar am fost iar l-a stins (tin sa mentionez ca de fiecare data cand am mers le-a stins cu ajutorul unui laptop nu a dat jos injectoru), dupa ce am plecat de acolo la un interval de 4-5 ore a inceput sa se auda un clantanit destul de tare si galagios iar masina nu mai trage chiar asa cum tragea, fum nu da, acum voi de la ce credeti ca se aude clantanitul ala sa fie de la injectoare sau?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Logic ca totul pleaca de la injectoare, eroarea electronica stearsa nu rezolva paguba, mai mult o agraveaza

| mihai69 a răspuns:

Nu am cum să știu de la distanță ce hibe are mașina ta, dar un lucru știu sigur: când ai un bec aprins în bord, cauți să remediezi defectul, nu să stingi beculețul!

| relian a răspuns:

Mecanicu ala la care mergi tu e de fapt cizmar laughing pai tu cand ai o problema ce faci, o ascunzi sau o rezolvi? Probabil iti mai lua si bani pentru asta laughing

| Panamax a răspuns:

Schimba mecanicul pentru inceput