| juann a întrebat:

Dimineata cand pornesc motorul, nu merge rotund, da rateuri, dupa ce se incalzeste imi face impresia ca este supraturat. Ce problema poate avea? Multumesc.

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Greu de spus fara sa stim nimic despre masina. Precizeaza masina si tipul motorului si incercam sa identificam cateva cauze posibile.

| covexrobu a răspuns:

Si ce se presupune ca ar face carburatorul good girl draga? S-ar puteai sa ai probleme la amestecul de carburant si aer acesta fiind prea sarac in benzina si din aceasta cauza sa iti dea rateuri. Incearca sa ii schimbi toate filtrele de combustibil si bujiile. Ai turometru pe bord si iti arata la ce turatie este. La o masina pe benzina trebuie sa fie undeva intre 700 si 1000 relantivul iar la un diesel la 500-700 de turatii pe minut. Daca este intre aceste limite este absolut normala turatia motorului.

| covexrobu a răspuns:

Si ce se presupune ca ar face carburatorul good girl draga? S-ar puteai sa ai probleme la amestecul de carburant si aer acesta fiind prea sarac in benzina si din aceasta cauza sa iti dea rateuri. Incearca sa ii schimbi toate filtrele de combustibil si bujiile . Ai turometru pe bord si iti arata la ce turatie este . La o masina pe benzina trebuie sa fie undeva intre 700 si 1000 relantivul iar la un diesel la 500-700 de turatii pe minut. Daca este intre aceste limite este absolut normala turatia motorului.

| Nastia a răspuns:

Carburatorul.