| anonim_4396 a întrebat:

Din ce cauze se poate strica chiuloasa la o mașină? Am mers cu cineva și dintr-o dată să oprit brusc și o bubuitură destul de mare, (să am habar pe viitor happy, ) mersi!

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De unde stii ca este „chiuloasa"? Te-ai uitat la motor?

| Valyasdfg a răspuns (pentru darrio2007):

Păi nu a venit mecanicul? Plus că a venit și poliția pentru că s-a întâmplat în sensul giratoriu! Nu a mai funcționat deloc, fara frane fără direcție, volan blocat culmea... chiar dacă avea cheia în contact, a venit o platformă și a ridicat.o

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Chiulasa (nu "Chiuloasa") se poate strica daca a fost o crapatura in ea. Daca a bubuit inseamna ca o piesa in miscare (un piston) a lovit-o.

| gheorghe699 a răspuns:

Chiuioasa,se strica (se arde)din cauza garniturii de chiuloasa, gaurita, uzata si patrunde lichidul de racire acolo, normal nu ar trebui sa intre, dar la cate rable circula ..asa ca stai linistit, ca asta nu o sa ti se intample ..doar daca umbli cu o asa rabla ca prietenul tau.