| Maxim94 a întrebat:

Dintre nissan quashqai 1, 5 diesel și BMW seria1 1,9 diesel ce ati alege? Sunt doua mașini care imi plac si as vrea sa o aleg pe cea care e mai fiabila și mai usor de întreținut

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Bmw sta mai bine decat nissan la fiabilitate

| Simpatic a răspuns:

Sunt doua masini complet diferite din orice punct de vedere, nu sunt nici macar din aceeasi clasa una este un SUV alta hatch?
Dintre cele doua eu as alege-o pe cea mai noua ca an, mai buna la dotari, mai ok la nr de km daca as sti ca-s reali, mai intretinuta mecanic (daca se poate si demonstra cu facturi), in rest nu pot sa zic ca bmw sau nissan, in felul lor ambele sunt fiabile...

| Alexandrionelu a răspuns:

Bmw, fără ezitare. Quasquai-ul de 1.5 are motor de renault, care nu este chiar fiabil.
Deși întreținerea poate fi un pic mai scumpa la bmw, nu vei avea atâtea probleme cu el, pentru ca e mult mai fiabil.

| Aliveralovera123 a răspuns:

Dacă ai bani sa plătești 1k euro pentru distributie la BMW atunci alege BMW daca nu atunci mergi pe un A4 1.9 sau A6 2.0 BRE

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Grea decizie, depinde si de dotari.
Nissan ar avea avantaj ca masina, BMW e mai rafinat.
Probabil as cauta un Nissan frumos, si as uita de BMW.
Comparatia corecta ar fi fost X1 - Qashqai, caz in care as fi ales X1 fara sa ma uit la Nissanul cu motor ca al Loganului laughing